Studia sprzyjają nauce

studia_sprzyjaja_nauce.jpg

Napisaliśmy przed chwilą, że studiowanie jest znakomitym czasem na pozyskiwanie nowej wiedzy. Większą jej część poznajemy z racji samych studiów – wszak dowolny kierunek operuje sporą liczbą ćwiczeń i wykładów, które odkrywają przed nami szereg interesujących aspektów konkretnych dziedzin. Języki obce również są wpisane w studiowanie, a zajęcia z nich są odbywane obowiązkowo przez każdego studenta.

Kiedy jesteśmy na studiach mamy zwykle po dwadzieścia-parę lat, a więc mamy świeży i dynamiczny intelekt. Chłonność umysłu jak wiemy obniża się z wiekiem, dlatego nie można tracić czasu. Jeżeli zależy nam na perfekcyjnym opanowaniu języka, studia pozwalają na to w szczególny sposób.

Osoby studiujące dziennie są w wyjątkowo korzystnym położeniu. Zwykle nie pracują, mogą liczyć na finansowe wsparcie rodziców, ewentualnie pracują w weekendy. Ten układ daje im potencjalnie sporo czasu na doskonalenie umiejętności w różnych aspektach.

Z językami jest dokładnie tak samo. Zajęcia z uczelni mogą stanowić podstawę i punkt wyjścia, ale z różnych względów nie wolno na nich poprzestać, jeżeli chcemy mówić i pisać naprawdę dobrze. O tym, dlaczego lekcje języków na studiach to za mało, napiszemy za chwilę.

Organizując efektywnie i z rozmysłem swój wolny czas, student jest w stanie pogodzić udział w zajęciach z wieloma innymi kursami, wolontariatem czy kołami naukowymi. Wydzielając w tym gąszczu aktywności nieco miejsca na obcy język, wyświadczymy sami sobie wielką przysługę. Miejmy to na uwadze i uczmy się, pókim młodzi.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *